Rychlá pomoc pro členské středisko Apolenka

26. 11.  2018 zachvátil požár objekt členského hiporehabilitačního sdružení Apolenka v Pardubickém kraji, viz článek. Shořela střecha stáje a všechno krmení na celou zimu. Škoda je zatím odhadnutá na 2,5 mil Kč. Lidé a zvířata jsou v pořádku, mají náhradní ustájení. Prosím vás o připojení se k rychlé pomoci - Apolenka potřebuje nutně seno a finance.
 
Jak můžete pomoci?
Dodavatele sena jsme již sehnali. Rádi bychom nasbírali částku 250.000,- na úhradu krmení (1 velký balík sena stojí 2000,-Kč plus doprava).
 
Za ČHS jsme založili samostatný transparentní účet pro Apolenku (2101536962 / 2010), kam můžete posílat finanční částky v jakékolic výši. ČHS již převedla na tento účet 50.000,-Kč. Transparentní účet můžete sledovat zde.
 
Kontaktovat můžete přímo mě na tel. 723 698 750.
 
Děkuji za vaši empatii a akci.
 
Věra Lantelme, předsedkyně ČHS

Specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace

Specializační zkoušky koní a pony jsou dalším důležitým krokem pro uznání hiporehabilitace jako léčebné a pedagogické metody a metody nacházející uplatnění v sociální oblasti. Smyslem Specializační zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace (dále jen Zkoušky koní) je prověřit, zda vlastnosti a získané dovednosti koně anebo ponyho vyhovují potřebám hiporehabilitace a potvrdit jeho vhodnost pro jeho využití v hiporehabilitaci.

Pro organizace, žádající o statusy „Středisko praktické výuky“ a „Středisko doporučené hiporehabilitace„, je zkouška povinná, ostatním členům jí Česká hiporehabilitační společnost pouze doporučuje.

Kůň se specializační zkouškou obdrží certifikát, má cedulku na boxe a případně i na venkovní ohradě, viz obrázek.

licence_koni

Fotogalerie – prohlédněte si fotky z průběhu zkoušek v jednotlivých střediscích
Katalog koní se specializační zkouškou
Přehled koní, kteří absolvovali Specializační zkoušku v letech 2011-2016.

Důležité informace
Poplatky za zkoušky
Přihlášky a formuláře
Seznam komisařů
Metodika pro Specializační zkoušky